لطفاً چند لحظه صبر نمایید ...

آشنایی با بلوک سیمانی فوم دار

از زمان گذشته تا به الان بحث سبک سازی سازه ها مطرح بوده است که این امر بنفسه نیازمند مصالح روز می باشد. امروزه مصالح بسیاری مطابق با تکنولوژی مدرن در صنعت ساخت تولید و عرضه شده است که علاوه بر سبک سازی ساختمان ها مزایای دیگری دارند که بهره وری از آن ها به پیشبرد اهداف در صنایع مذکور کمک حال می باشد.(جهت خرید بلوک دیواری با کیفیت کلیک کنید)
یکی از مصالح روزی که در حال حاضر در اجرای سازه ها کاربرد گسترده ای دارد، بلوک های سیمانی فوم دار می باشد. ما در این مقاله به بررسی بلوک سیمانی فوم دار می پردازیم.

بلوک سیمانی فوم دار:


هم اکنون بلوک سیمانی فوم دار مطابق با تکنولوژی روز، طراحی منحصر به فرد و کیفیت بالای در نظر گرفته شده در ابعاد و ضخامت های متنوع تولید و عرضه گردیده است. بسیاری از افراد بر این باورند که استفاده و بهره وری از این مصالح ساختمانی تنها دارای مزیت سبک سازی سازه است اما این در حالی است که بلوک سیمانی فوم دار دارای خاصیت عایق سازی ساختمان می باشد.
بلوک سیمانی فوم دار دارای هسته پلی استایرن می باشد که پیش تر اشاره کردیم پلی استایرن نقش بسیار حائز اهمیتی در سبک سازی سازه ها ایفا کرده است. علاوه بر این، بهره وری از پلی استایرن در بلوک های سیمانی باعث گردیده تا مقاومت فیزیکی بلوک ها و در نتیجه آن سازه را افزایش دهد.(جهت استعلام قیمت بلوک دیواری کلیک کنید)
بلوک های سیمانی فوم دار حاصل از ملات های سبکدانه در دو نوع صنعتی و معدنی می باشند که استفاده از هرکدام از این ملات های سبکدانه موجب وزن متفاوت بلوک ها می گردد. ملات به کار رفته در این نوع بلوک ها باعث استحکام بالا و وزن سبک تر دیوارهای بهره برداری گردیده به وسیله این نوع بلوک ها می شود.
ویژگی بلوک های سیمانی فوم دار موجب گردیده است تا این بلوک ها را مناسب دیوارچینی برای دیوارهای سطوح خارجی خانه ها، ویلاها و سایر ساختمان ها کند. استفاده از این بلوک ها به دلیل عایق سازی حرارتی و صوتی ساختمان هایی مقاوم در برابر ضربه، لرزش و پیامدهای ناشی از زلزله ساخته شود.
استفاده از این نوع بلوک ها در دیوارها نیازمند هیچ گونه مصالح و ملات منحصر به فردی نیست. بسیاری از استادکاران اجراکننده بلوک های سیمانی فوم دار جهت دیوارچینی از ملات ماسه سیمان بهره می برند.


پیشنهاد میکنیم از مقاله آشنایی با نحوه اجرای سقف کوبیاکس دیدن کنید
 

بلوک دیواری


 

خرید بلوک دیواری


 

قیمت بلوک دیواری


 

خرید بلوک دیواری یزد